Zpět na výpis

Reference

Parkovací dům - Panenská, Brno

Při práci na povrchové úpravě fasády nového brněnského parkovacího domu jsme využili veškeré naše štukatérské zkušenosti a trpělivost, která byla při náročném úkolu potřeba. Stavba vyrostla v samém centru města, a proto architekt kladl důraz na návaznost novostavby na okolní významné budovy jako Hotel International nebo Uměleckoprůmyslové muzeum. Povrch fasády byl proto architekty zvolen jako vápenný probarvený štuk v okrové barvě. 

Celou plochu fasády parkovacího domu DOMINI PARK jsme realizovali technikou točení a hlazení dřevěnými hoblíky v jednom zátahu. Budova má připomínat tvrz s vápennými materiály TUBAG a skvrnitým probarvením. V otvorech fasády se střídají tři druhy kamenných sloupků. 

máte zájem o podobné řešení?
Typ stavbyŠtukatérské práce
ArchitektAtelier Hrůša
LokalitaPanenská/Husova, Brno
InvestorSdružení IMOS Brno a.s. a Metrostav a.s.
Termín realizace2016

Brno má další parkovací dům. Jmenuje se Domini Park

V pondělí 26. září byl v Brně slavnostně otevřen nový parkovací dům. Nachází se v těsné blízkosti hotelu International. Oficiální adresa je v Panenské ulici, ale vjezd i výjezd je z ulice Husovy. Řidičům nabízí celkem 361 parkovacích míst. Pokračování v článku.

Novinky.cz, 27. 9. 2016


DOMINI PARK v centru nabízí od úterý 361 parkovacích míst

Nový parkovací dům v centru Brna začne od úterý sloužit veřejnosti. Vzhledem k těsné blízkosti Dominikánského náměstí se jmenuje DOMINI PARK.
Stojí na Panenské, vjezd i výjezd je však situován na Husovu ulici, v těsném sousedství hotelu International. DOMINI PARK bude provozovat městská společnost Brněnské komunikace, která je investorem stavby za téměř 250 milionů korun. Pokračování v článku.

Brno.cz, 26. 9. 2016